המרכז האקדמי ויצו חיפה

תואר ראשון בעיצוב אופנה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     חיפה והסביבה

הלימודים במכללה הינם לימודי בוקר!

מבנה תכנית הלימודים:
התחום העיוני: הסטודנטים נחשפים במסגרת שיעורים בתולדות האמנות ובתולדות הלבוש והאופנה לתהליכים ותופעות ברצף היסטורי וליחסי גומלין בין אופנה, תרבות, אמנות, כלכלה ופוליטיקה. תחום זה מהווה את בסיס הידע לאיסוף נתונים, איתור מקורות, תכנון ופיתוח החשיבה העיצובית והבנת צרכי המשק והחברה העכשווית והעתידית.

התחום היישומי: הסטודנטים רוכשים מכלול נרחב של מקצועות: עיצוב טקסטיל, רישום, ציור ואיור אופנה, עיצוב ממוחשב. באמצעותם מוכשר הסטודנט כמעצב, הנדרש לחשיבה מקורית רב-כיוונית, לחשיבה ביקורתית ולרגישות אסתטית. במקביל רוכשים הסטודנטים טכניקות ומיומנויות שיאפשרו להם לתרגם את רעיונותיהם לביטויים פונקציונליים. בצד ההבנה הטכנית של ביצוע הבגד והכרת מרכיביו, מקנים לסטודנטים כלים בטכנולוגיה מתקדמת, המהווה כיום את התשתית לתעשייה בעולם האופנה. אינטגרציה בין תחומית זו באה לידי ביטוי בסדנאות מיוחדות, בתערוכות, בפרוייקטים ברמות שונות, בהכנת קולקציות לתצוגות אופנה ובהכנת תיק פורטפוליו בהנחיית מעצבי אופנה ידועים בארץ. התמחות נרחבת בתחום עיצוב טקסטיל משולבת בתוכנית הלימודים ומיושמת בפרוייקטים בעיצוב אופנה. פרוייקטים מיוחדים נעשים במסגרת בין מחלקתית. בשלב הסופי של הכשרתו מגבש הסטודנט תפיסה עיצובית בעלת סגנון וכתב יד אישי, הבאה לכלל ביטוי ביכולת עיצובית וביצועית ברמה גבוהה.

לימודי חינוך: התחום החינוכי מכשיר את מעצבי האופנה להוראה במוסדות החינוך השונים. תחום זה מפתח את כישורי ההוראה ואת העמדה הביקורתית ומקנה רגישות חברתית גבוהה. המעצב שהוא גם מורה יוכל להקנות לתלמידיו רמת מיומנות טכנולוגית גבוהה לצד ראיה חזותית וערכים תרבותיים ותקשורתיים בחברה דינמית ומשתנה.

עבודה מעשית: בחופשת הקיץ בתום שנה ב’ חייבים הסטודנטים לעבוד ארבעה שבועות רצופים בתעשיית האופנה. עליהם למסור דיווח מפורט על עבודתם המעשית.

פרוייקט גמר: בשנה ד על הסטודנט לעצב קולקציית גמר של חמש-שש מערכות לבוש, קולקציה שתשקף את הישגיו וכתב ידו האישי. סטודנט שיעמוד בדרישות הפרוייקט וברמה הנדרשת יציג את עבודתו בתצוגת אופנה שתערך בסוף שנת הלימודים. על הסטודנט להגיע לציון של 75 ומעלה בסוף הסמסטר הראשון, על מנת שיוכל להציג בתצוגת סוף השנה. מחוייבות הסטודנט להציג בתערוכת סוף השנה את עבודתו בהתאם לדרישות שייקבעו.

ניהול תצוגת האופנה: הסטודנטים מכל השנים תורמים מיכולתם ומזמנם להעמדת התצוגה. הסטודנטים משנה א’ ממונים על יום המדידות, ארגון חדרי ההלבשה והלבשת הדוגמניות והדוגמנים.

תנאי קבלה:
הקבלה ללימודים תהיה על סמך אחד ממסלולי הקבלה שלהלן:
◄ מסלול תעודת בגרות איכותית - תעודת בגרות/אישור זכאות לתעודת בגרות ישראלית - ממוצע בגרות משוקלל בציון 90 ומעלה פוטר מפסיכומטרי.
◄ מסלול תעודת בגרות ומבחן פסיכומטרי – מועמד שאינו עומד בתנאי הקבלה לפי מסלול תעודת בגרות איכותית יידרשו להציג ציון משולב 525 לפחות. הציון המשולב הוא ממוצע בין ציון משוקלל של תעודת הבגרות וציון המבחן הפסיכומטרי.
◄בעלי תעודת בגרות מחו"ל מוכרת ע"י משרד החינוך והתרבות - מחויבים בהצגת ציון 525 לפחות מבחן פסיכומטרי.

תהליך מיון והתאמה:
◄ שלב א’: מבחני מיון והתאמה מחלקתיים הבודקים את כישורי ההתאמה לתחום. שלב מסנן.
◄ שלב ב’: ראיון אישי, למי שעברו את שלב א’, כולל הצגת עבודת בית לפי הנחיות המחלקה ותחומי עיסוקה ו/או תיק עבודות מתחום העיצוב או האמנות עם זיקה לאופנה, בדו מימד ו/או בתלת מימד, על פי דרישת המחלקה.

תעודה:
בתום ארבע שנות לימוד ולאחר שעמד בהצלחה בכל החובות האקדמיים והמנהליים יקבל בוגר המחלקה תואר ראשון B.Ed.Des בעיצוב אופנה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בעיצוב אופנה בויצו חיפה.


כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי ויצו חיפה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649