NIRSH-FRONT

מכללת כרכור לרפואה משלימה

לימודי תזונה טבעית (נטורולוגיה)

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - רחוב המושב 40, כרכור

מהי תזונה טבעית?
האדם הוא מזונו (We are what we eat) ונפש בריאה בגוף בריא משמע כאשר מזינים את הגוף במזון בריא, הגוף יפעל בצורה מיטבית, אך לא רק הגוף, גם הכישורים המנטליים והנפשיים בהכרח משתפרים. לימודי תזונה טבעית מפתחים את המודעות לתזונה נבונה, נכונה ובריאה, המתאימה אינדיבידואלית לכל מטופל. תזונה נכונה היא הבסיס לחיים שלנו, היא משפיעה על הבריאות שלנו, על המראה שלנו, על מצב הרוח שלנו ועל החוסן הנפשי שלנו. כיום אחוז גבוה מהאוכלוסייה סובל ממחלות שהן תוצאה של חברת שפע: השמנה, סוכרת, בעיות לב, בעיות עיכול, מחלות אוטואימוניות ועוד.
הטכנולוגיה מאפשרת לנו לייצר מזונות ברמה הגבוהה ביותר, לגוון את סל הצריכה שלנו ולהרחיבו. עם זאת, תהליכי העיבוד וההפצה פוגעים באיכות המוצר ובערכו התזונתי, והתוצאה: תחלואה ושיבושים הורמונליים. לימודי תזונה טבעית ממפים את עקרונות התזונה הנכונה והבריאה במקצועיות ובאחריות רפואית ומאפשרים התאמה אישית של המזונות ואורח החיים המתאים למטופל ויוצרים עבורו הווה ועתיד טובים יותר.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות לימודי תזונה טבעית (נטורולוגיה)


עקרונות התזונה הטבעית:
◄ המזון משמש אמצעי ריפוי - הגוף יודע לרפא את עצמו, עלינו רק לתת לו את האמצעים לכך.
◄ התאמת המזון לאדם ספציפי - הטיפול התזונתי הינו ייחודי לכול אחד ואדם.
◄ חיבור בין הפיזיולוגיה, התזונה והנפש - לימודי תזונה טבעית מקנים ידע המגשר בין תהליכים פיזיולוגיים לצורכי התזונה ולרקע הרגשי של המטופל, וזאת בהתאם לגילו ולמצבו הבריאותי.
◄ אבחון פתולוגיות הנוגעות לתזונה - הטיפול התזונתי מאפשר לזהות תזונה לקויה, שגויה ולא איכותית, כמו גם את השפעתה על צבירת הרעלים הגורמים להתפתחותן של מחלות. האבחון והטיפול מתבססים על בדיקות מעבדה ועל סימנים קליניים, כמו גם על בדיקה מקיפה של אורח חייו של המטופל ומצבו הריגשי.

תוכנית הלימודים:
◄ לימודי יסוד- פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים.
◄ סוגי המזונות - תכונותיהם, האנרגיה שלהם הפתולוגיות השונות והטיפול בהן.
◄ אמצעי טיפול נוספים - צמחי מרפא, תוספי מזון, פרחי באך, ארומתרפיה.

מתכונת הלימודים:
◄ במכללה אנחנו שמים דגש רב על ההכשרה של מטפלים, על המעבר מסטודנט למטפל.
◄ במשך שלוש שנים עוברים תהליכים יחד, בתמיכה של הקבוצה והמנחים. מושם דגש רב על תהליך ההתפתחות האישי והמקצועי של הסטודנט והפיכתו למטפל במלוא מובן המילה. דגש זה בא לידי ביטוי במשך שלושת השנים של עבודה בקבוצות קטנות, עבודה דינאמית, לימודי יחסי מטפל מטופל וליווי אישי של הסטודנט. בשנה הרביעית עוברים סטאז’ מודרך המאפשר יישום של כל חלקי התוכנית תוך הקפדה והדרכה צמודה.
◄ התכנית עשירה ומגוונת, הכוללת לימודים תיאורטיים לצד התנסות מעשית ומכשירה את בוגריה לאבחן ולהכיר לעומק מזונות ותוספי מזון ולהתאימם למטופל.
◄ מכללת כרכור מציעה התמחות קלינית מקיפה בלימודי תזונה טבעית (נטורולוגיה). במסגרת הלימודים מתוודעים הסטודנטים למגוון שיטות אבחון רפואיות ולקשת רחבה של סגנונות והרגלי תזונה הרצויים למטופל, לרבות שיטות מסורתיות, שיטות שמקורן במזרח (עקרונות הרפואה הסינית) ושיטות מודרניות, ולומדים להתאים לכל מטופל את הרגלי התזונה המתאימים לו ולאורח חייו.

היקף התכנית:
◄ היקף הלימודים עומד על 2055 שעות אקדמיות, המתפרשות לרוב על פני ארבע שנים.
◄ ניתן לבנות תכנית לימודים המותאמת אישית לסטודנט ולצרכיו.

הפוטנציאל התעסוקתי בתחום:
לאחר שעמדו בהצלחה בדרישות הלימודים והסטאז’, מקבלים הסטודנטים תעודת סיום והסמכה ומשתלבים בקליניקות פרטיות, בחנויות טבע, מרפאות לרפואה משולבת ובחברות העוסקות בתוספי מזון ומוצרי בריאות. כמו כן, חלקם פונים לדרך עצמאית כיועצי תזונה ומנהלים קליניקות עצמאיות ומשגשגות.

התעודה:
בתום תהליך ההכשרה והלימודים המקיפים קשת רחבה של נושאים, כלים מעשיים והתמחות מוענקת לסטודנטים תעודה המעידה על סיום לימודיהם. הלימודים במכללה לרפואה הוליסטית נועדו להעניק את ההכשרה הטובה ביותר להתמחות בתחום, וכוללים הכשרה עיונית ומעשית.

כל מסלולי הלימוד של  מכללת כרכור לרפואה משלימה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649