מכללת כרכור לרפואה משלימה

קורס אימון להפרעות קשב וריכוז (ADHD)

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - רחוב המושב 40, כרכור

יש סביבכם אנשים עם בעיית קשב וריכוז? מכירים את הקושי לא לעמוד בקצב? ההתמודדות עם הפרעת קשב היא יומיומית, לעיתים מתישה, מציפה רגשות ודורשת משאבים רבים. קורס אימון להפרעת קשב וריכוז (ADHD) במכללת כרכור מהווה מסע של עיצוב הרגלים יעילים ומקנה כלים מעשיים להתמודדות ולשיפור באיכות החיים. נשמע מעניין? זאת ההזדמנות שחיכיתם לה. זה הזמן לעשות לעצמכם משהו טוב. מחכים לכם!אודות:
הפרעת קשב וריכוז היא השכיחה ביותר בקרב האוכלוסייה. אחד מתוך 3 ילדים מאובחן כסובל מהפרעת קשב ויש כמובן כאלה שאינם מאובחנים. מאפייניה של הפרעת הקשב משליכים על כל תחומי החיים. ברגע שילד או מבוגר פותח את העיניים בבוקר הוא כבר ניצב בפני אינסוף אתגרים. הם מתחילים ליצור פערים שלקראת גילאי העשרה הצעירים מתחילים להיות משמעותיים ולבלוט ולגרום לתת הישגיות לא רק בציונים וקוגניציה אלא גם במרחב החברתי, בענייני תפקוד יומיומי, חיכוכים עם הסביבה, חוסר סיפוק, דימוי עצמי נמוך וסף תסכול נמוך מתוך העדר תהליך פנימי של שאילת שאלות ומתן תשובות. בתהליך אימון לקשב המאמן שואל שאלות עבור הילד וכך בהדרגה נולד ומתחזק אצלו שריר שאילת השאלות הפנימי. תהליך קצר, ממוקד ויעיל. משנה חיים.

קהל היעד:
◄ כל המעוניינים לעסוק בתחום האימון בהתמחות בהפרעות קשב וריכוז.
◄ מטפלים ואנשי מקצוע מתחומי הטיפול, ייעוץ, אבחון, אימון וחינוך, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם.
◄ הקורס מהווה כלי עזר משמעותי למורים, הורים, בני זוג ולכל אלו הנדרשים ללוות ולתמוך באוכלוסיות המאופיינות בהפרעות קשה וריכוז ADHD ולקויות למידה.

משך הלימודים:
◄ קורס אימון להפרעת קשב וריכוז שנה א’ לדרגת מאמן מוסמך כולל 24 מפגשים, פעם בשבוע.
◄ קורס אימון להפרעת קשב וריכוז שנה ב’ לדרגת מאמן בכיר כולל 24 מפגשים, פעם בשבוע.
◄ תכנית להכשרת מאמנים לטיפול בהפרעת קשב וריכוז הינה תכנית דו-שנתית.

תכנית הלימודים:
מכללת כרכור מציעה קורס אימון להפרעת קשב וריכוז בפני עצמו, וגם חלק מתוכנית שלמה. כמאמנים לקשב וריכוז, עבור עצמכם, ילדיכם או עבור אחרים, תלמדו ותתרגלו כלים לבניה ומציאת מטרה, תשאול נכון והקשבה וכלים להתמודדות עם מאפיינים ייחודיים של הפרעת הקשב. אם הנושא מדבר אליכם, תוכלו למצוא בקורס כלים לשינוי משמעותי ביכולת לחיות טוב יותר עם הפרעת הקשב או לסייע לאנשים המתמודדים איתה. כסטודנט בתוכנית, מלבד אתגר אקדמי אינטלקטואלי, מסע מרגש של התפתחות אישית והכשרה מקצועית מקיפה וייחודית, נופלת בחלקך הזכות לקחת חלק בדרך מקצועית מלאת נתינה, חזון והשראה ולהיות מראשוני המטפלים המתמחים בתחום חשוב ומבוקש זה.

תכני הלימוד באימון להפרעת קשב וריכוז כוללים נושאים כגון: הפרעת קשב וריכוז – מילדות לבגרות, הפרעה בתפקודים הניהוליים - ארגון וניהול זמן, יתרונותיה של הפרעת הקשב, אבחון ADHD, דחיינות, אימפולסיביות, דימוי עצמי ומעגל הכישלון – כיצד בונים ביטחון, אבחון של הפרעת קשב – למי מותר וכיצד מתבצע, שלבים ותהליכי אימון, אומנות התשאול - מיומנויות תשאול נכונות, הגדרת מטרות, עולם הערכים ואפיון פרופיל אישי, תהליך אימון מעשי ומקיף, העמקת מיומנויות האימון, הרחבת ארגז הכלים של המאמן, הדרכת הורים, סימולציות, כעסים, פחדים, מעגל החרדה, קלפים ככלי השלכתי לאימון.

תעודה:
◄ למסיימים בהצלחה את הקורס בשנה א’, תוענק תעודת ’מאמן מוסמך בהפרעת קשב וריכוז’ מטעם מכללת כרכור
◄ למסיימים בהצלחה את הקורס בשנה ב’, תוענק תעודת ’מאמן בכיר בהפרעת קשב וריכוז’ מטעם מכללת כרכור.
*קבלת תעודת ההסמכה מותנית בסיום קורס יחסי מטפל-מטופל הנלמד בנפרד ובתשלום נוסף.
◄ למסיימים בהצלחה את התכנית הדו שנתית, תוענק תעודת ’מטפל בכיר בהפרעת קשב וריכוז’ מטעם מכללת כרכור.
◄ מסיימי התכנית מקבלים בנוסף:
■ תעודת ’מטפל בכיר בקינסיולוגיה התפתחותית וחינוכית’
■ תעודת ’מטפל מוסמך’ באחד מקורסי הנפש - לבחירה
■ תעודת ’מטפל מוסמך’ באחד מקורסי המדעים - לבחירה

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות קורס אימון בהפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה (ADHD) במכללת כרכור.


כל מסלולי הלימוד של  מכללת כרכור לרפואה משלימה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649