האקדמית גליל מערבי - הגעת למקום הנכון!

BA תיאטרון - מגמת מחול

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     חיפה והסביבה - עכו

החוג ללימודי תיאטרון הוא תוכנית לימודים חדשה
וייחודית לתואר B.A. בישראל!

אודות:
החוג ללימודי תיאטרון הוא תוכנית לימודים חדשה וייחודית לתואר ראשון B.A בישראל. ייחודה של התוכנית הוא בשילוב של שתי מגמות: תיאטרון-מחול ותיאטרון חינוכי-קהילתי באזור המאופיין באוכלוסייה רב-תרבותית. תוכנית הלימודים כוללת עבודה עם אמנים מתחומי המחול והתיאטרון החינוכי והקהילתי.

תכנית הלימודים:
ארבעה מרכיבים לתכנית:
◄ שיעורים משותפים לשתי המגמות הכוללים קורסי חובה ובחירה ובהם דגש על מתודולוגיה, תיאוריה, והיסטוריה של תיאטרון ומחול במזרח אסיה ובמערב (כאמנויות "אחיות").
◄ שיעורים עיוניים נפרדים לכל אחת מהמגמות.
◄ שיעורים יישומיים נפרדים לשתי המגמות.
◄ שיעורי העשרה משותפים לשתי המגמות בתחומי דעת משלימים כגון פילוסופיה, פסיכולוגיה ודמוקרטיה.

המגמה לתיאטרון-מחול:
התוכנית במגמת תיאטרון-מחול מציעה שילוב של לימודים אקדמיים עם טיפוח מיומנויות אמנותיות ויצירתיות. ההכשרה המעשית מתבצעת בהנחיית אמנים מובילים המלמדים ויוצרים בלהקת המחול הקיבוצית וכוללת שעורים במחול מודרני, בלט, אלתור וקומפוזיציה ברמות שונות. התוכנית מכוונת להתמודדות בקריירת מחול מקצועית מגוונת כמו יצירה, ביצוע והפקה, ומהווה בסיס להמשך לימודים בתחומי הוראה ומחקר. השנה הראשונה בתוכנית מציעה מגוון רחב של קורסים בלימודי המחול והתיאטרון המשותפים למגמת התיאטרון, ומשמשים כמבוא ומפגש מרחיב אופקים. הקורסים הייחודיים למגמת תיאטרון- המחול כוללים שעורים בטכניקות של מחול מודרני, בלט, אימפרוביזציה וקומפוזיציה, מסגרת המתקיימת בכל אחת משלוש שנות הלימוד. בשנה השנייה נמשכים השעורים המשותפים עם מגמת התיאטרון, אך מסגרת השעורים האקדמיים הייחודיים למגמת תיאטרון-מחול מתרחבת עם קורסים כמו סדנת יצירה: תנועה בין-אישית, אנטומיה, מוסיקה ומחול בישראל. לצד שעורי הטכניקה הסטודנטים מתמחים בשנה זאת בקומפוזיציה ומתמודדים עם תהליכי יצירה וקומפוזיציה המטפחים ומעודדים יצירה חדשנית ומקורית. הלימודים המשותפים עם מגמת התיאטרון נמשכים גם בשנה השלישית ולצידם מגוון קורסים ייחודיים למגמת תיאטרון-מחול כמו סדנת בוטו, ניתוח ריקוד, גוף ותיאוריות ריקוד וסמינריון. לצד הלימודים המעשיים מתקיים פרויקט גמר בהתמחות קומפוזיציה, המשלב בין עבודת מחקר אקדמית לבין פרקטיקה יצירתית שבה הטקסט התיאטרלי-ריקודי עומד במרכז ההתנסות. הסטודנטים בפרויקט הגמר מקבלים הנחיה אישית ועבודותיהם תוצגנה על במה. בפרויקט זה יתקיים שיתוף פעולה עם הסטודנטים במגמת התיאטרון חינוכי-קהילתי שייעצו ויתמכו בנושאים הקשורים לתיאטרון, כמו בימוי.

בין נושאי הלימוד:
◄ מחול מודרני
◄ בלט קלאסי
◄ בוטו
◄ רפרטואר
◄ קומפוזיציה
◄ מוזיקה
◄ מחול בישראל
◄ ועוד...

תנאי קבלה:
◄ ממוצע בגרות 80 ומעלה או סיום מכינה קדם אקדמית/ +30 בממוצע 80 ומעלה או תעודת סיום תיכון שקולה מחו"ל.
◄ אנגלית: ציון בגרות 4 יח״ל - 60 ומעלה.
◄ ריאיון אישי.

משך הלימודים:
3 שנים.

תעודה:
תואר B.A. בתיאטרון מגמת מחול של האקדמית גליל מערבי

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות BA בלימודי תיאטרון באקדמית גליל מערבי.


כל מסלולי הלימוד של  האקדמית גליל מערבי - הגעת למקום הנכון!


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649