אוניברסיטת בר אילן - המחלקה לכימיה

תואר ראשון בכימיה מורחב - חומרים, אנרגיה וננוטכנולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי דוקטורט
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן

אודות:
המחלקה לכימיה באוניברסיטת בר-אילן היא מהמובילות בישראל, ובעלת שם עולמי בתחומים מגוונים, כגון אנרגיה מתחדשת, כימיה תרופתית, כימיה חישובית, ננוטכנולוגיה וכימיה של חומרים.

כימיה מורחב:
מסלול לימודים שבו כימיה הנו מקצוע יחיד הנלמד בצורה מקיפה ונרחבת, וכולל הכשרה בכל תחומי הכימיה האורגנית, הפיסיקלית, השימושית והתיאורטית. בשנה השלישית בתוכנית זו מתחלקים הסטודנטים למגמות כימיה תרופתית או כימיה של חומרים, אנרגיה וננוטכנולוגיה, לפי בחירתם.

מגמת כימיה של חומרים, אנרגיה וננוטכנולוגיה:
מעמיקה את הידע וההכשרה בכל הנושאים הקשורים לפיתוח אנרגיות חלופיות, אלקטרוכימיה, ננו-חומרים, בשילוב עם קורסים בין-תחומיים בפיסיקה, אלקטרוניקה, ביולוגיה והנדסה.

משך הלימודים:
3 שנים.

תכנית הלימודים:
לכל קורס יש תרגול המחבר את החומר התיאורטי להיבט היישומי שלו, ובמהלך כל שנות הלימודים הסטודנטים משתתפים במעבדות 4-8 שעות בשבוע. בשנה השלישית ללימודים הסטודנטים משתלבים במעבדות המחקר, עוברים סבבים של 3 עד 6 פרויקטים, ונחשפים לעבודה מדעית ולחיים המעשיים שלאחר התואר. חלק מהם אף משתלבים כעובדים במעבדות המחקר כבר בשנה השנייה ללימודים.

תנאי קבלה:
◄ בגרות: 9 יחידות מדעיות מהן 4 או 5 יחידות מתמטיקה.
◄ מכפלת ציון הבגרות במספר היחידות במתמטיקה 320 לפחות.
◄ ציון פסיכומטרי של 525 ומעלה.

אופק תעסוקתי:
מקצוע הכימיה הינו מקצוע מבוקש שאינו סובל מתנודות בשוק העבודה וקיים ביקוש קבוע לכימאים בתעשיות שונות.
התחומים בהם משתלבים בוגרינו, הולכים ומתרחבים והם: תעשיית התרופות, הקוסמטיקה, הפלסטיקה, תעשיית האלקטרוניקה וההייטק, מכוניות חשמליות, אנרגיה מתחדשת, הדפסה תלת ממדית, רפואה ומחקר ביו-טכנולוגי, ננוטכנולוגיה, איכות הסביבה רעלים ומים, וכן משתלבים ומובילים חברות הזנק (סטארט אפ) בתחומים שונים, ובגופים ממשלתיים כגון מז"פ - המחלקה לזיהוי פלילי במשטרה, המכון הביולוגי, כמ"ג, אוניברסיטאות ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בכימיה - חומרים, אנרגיה וננוטכנולוגיה באוניברסיטת בר אילן.


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת בר אילן - המחלקה לכימיה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649