NIRSH-FRONT

המרכז האקדמי רופין

B.A במנהל עסקים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - עמק חפר 4025000

על התכנית:
תכנית הלימודים במנהל עסקים מכינה את הסטודנטים להשתלבות בעולם הניהול ומציידת אותם בידע ובכלים הדרושים כדי להתקדם בסולם התפקידים בארגון. התכנית מדגישה ומקדמת ערכי יזמות, חדשנות, אתיקה, מנהיגות, אחריות חברתית ומעורבות בקהילה. תכנית הלימודים עשירה בניתוח אירועים ולפיכך משלבת כבר בשלביה הראשונים בין התיאוריה והמחקר ובין הפרקטיקה והניסיון הניהולי. התשתית הלימודית (מודלים, מושגים ,כלים וסדנאות) מבססת את הבנה רחבה של עולם העסקים הדינמי ומכינה את הסטודנטים להשתלבות מיטבית בשוק העבודה ובלימודי המשך.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות BA במנהל עסקים.

ניתן להירשם למסלול מכינה ברופין במידה ואינך עומד בתנאי הקבלה


מבנה והתמחויות:
תכנית הלימודים במנהל עסקים מציעה שלוש התמחויות ומסלול אישי.
שנת הלימודים הראשונה מוקדשת כולה ללימודי יסוד ומבואות במדעי החברה והניהול, ובתחילת שנת הלימודים השנייה מתבצעת חלוקה למגמות התמחות. בשלב זה על הסטודנטים לבחור אחת מבין שלוש אפשרויות:
◄ מערכות מידע (בשילוב מקבץ טכנולוגיות אינטרנטיות)
◄ ניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני
◄ ניהול השיווק
מלבד בחירת ההתמחות הראשית יוכלו סטודנטים שירצו בכך להצטרף בשנה ב’ ללמידה במקבץ קורסים חדש: שיווק, פרסום ויזמות באינטרנט. במקבץ זה יילמד הקורס “יזמות עסקית וחדשנות טכנולוגית”, ובו ירכשו הסטודנטים הבנה של עקרונות יזמיים עסקיים, כגון כיצד מגבשים מודל עסקי, איך הופכים רעיונות והזדמנויות לכסף ועוד. קורס אחר במקבץ הוא “שיווק דיגיטלי – אסטרטגיה ופרקטיקה”, ובו יילמדו עקרונות השיווק באינטרנט: כיצד מפרסמים ב- Google, איך משיגים פרסום חינם ב- Facebook ואחרים.

התמחות בניהול השיווק:
ההכרה בחשיבותו של השיווק כהתמחות חוצת מחלקות בארגונים הולכת ומתרחבת עם השנים, ובייחוד לנוכח התחרות המקומית והגלובלית. הבנה וכישורים בתחום כבר אינם נחלתה של מחלקת השיווק לבדה. בעידן הדיגיטלי עובר השיווק תהפוכות ניכרות, והיכולת לנתב את הארגון בסביבה משתנה ודינמית היא נכס חשוב עבור כל ארגון.
◄ ניהול השיווק עוסק בהיבטים של אפיון הצרכים והדרישות של הלקוחות, תכנון אסטרטגי שיווקי מתוך ראייה עסקית, בניית תכנית שיווקית מפורטת, יישומה ובקרה עליה וכן פרסום ומכירות. בעולם העסקים, כל אלה מתקיימים מתוך שיתוף פעולה עם מחלקות אחרות בארגון כמו פיתוח, פיננסים, מערכות מידע, ייצור וכו’.
◄ ההתמחות מקנה לסטודנטים כלים מעשיים המאפשרים להשתלב בתפקידי שיווק בכל ארגון, וכן הבנה שיווקית הנדרשת היום למנהלים גם אם אינם מתעתדים לעסוק בתפקיד שיווקי. לדוגמה, במסגרת הקורס “תקשורת שיווקית” מתקיימת בכל שנה תחרות הפרסום, העוסקת בתהליך הפיכת המסר השיווקי לשפה פרסומית הלכה למעשה, והסטודנטים שותפים לתכנון וליצירה של מסע פרסום על כל שלביו (החל בכתיבת בריף פרסומי, דרך עיצוב המסרים ויצירתם וכלה בהפקת הקמפיין בפועל) בשלב הגמר של התחרות נבחרים הקמפיינים המצטיינים על ידי צוות שופטים מקצועי המורכב מבכירי ענף הפרסום.
דוגמה נוספת הוא ייסודו של מקבץ שיווק ופרסום באינטרנט, הכולל שלושה קורסים ועוסק בפלטפורמות האינטרנטיות המובילות את השיווק בעידן הניו-מדיה והרשתות החברתיות.
◄ השתלבות בשוק העבודה – בוגרי ההתמחות מצוידים בכלים יישומיים רבים ומשתלבים במבחר תפקידים במשרדי פרסום ויחסי ציבור כתקציבאים, מנהלי מותג ומנהלי מכירות ושירות. בזכות הפרספקטיבה העסקית הרחבה שקיבלו במהלך לימודיהם, בוגרי ההתמחות מתאימים למגוון רחב של תפקידים בחברות מקומיות וגלובליות.

ניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני:
ניהול משאבי האנוש והפיתוח הארגוני מקיף נושאים כמו גיוס מקצועי ומיומן של עובדים איכותיים, טיפוח מיטבי של המועסקים בארגון ושימוש מושכל בכלי ניהול וייעוץ בכל הנוגע להעסקתם ולרווחתם. התמחות זו משותפת למחלקות מנהל עסקים ומדעי ההתנהגות.
◄ הלימודים בהתמחות משלבים בין ידע תיאורטי להתנסות מעשית וכוללים נושאים עדכניים בתחום ניהול ההון האנושי HCM (Human Capital Management ) בעידן הנוכחי. מטרת ההתמחות היא להקנות לתלמידים הבנה עסקית בשילוב ידע חברתי ופסיכולוגי החיוני להעסקת עובדים, ולציידם במיומנויות מגוונות, החל בגיוס, פיתוח ובנייה של צוותי עבודה וכלה ברתימת הפוטנציאל האנושי והאישי שלהם למטרות הפירמה.
◄ בוגרי ההתמחות מרופין זכאים לקבל בסיום לימודיהם תעודת הסמכה מטעם ‘העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש’, המרכזת את הקהילה המקצועית של העוסקים בתחום.
◄ הלימודים בהתמחות כוללים הרצאות, הדמיות )סימולציות(, סדנאות, עבודות בצוותים ומגוון הרצאות אורח של אנשי שטח העוסקים במשאבי אנוש ובפיתוח ארגוני. פרויקט הגמר בהתמחות מאפשר לסטודנטים להתנסות בתהליך של ייעוץ ארגוני לחברה או לארגון אמיתיים.
◄ תכנית סטאז’ למצטיינים - סטודנטים מצטיינים בשנה ג’ ללימודיהם יכולים להשתלב בתכנית התמחות המאפשרת ליישם באופן מעשי )יום אחד בשבוע( את החומר התיאורטי בחברות ובארגונים אמיתיים.
◄ השתלבות בשוק העבודה - בין בוגרי ההתמחות אפשר למצוא אחראי הדרכה ופיתוח ארגוני, אחראי גיוס ומיון, מנהלי הדרכה ורווחה, מנתחי עיסוקים בחברות השמה ובמכונים פסיכולוגיים, מנהלי משאבי אנוש, יועצים ארגוניים ומנחי קבוצות, מנהלי מוקדי שירות ובעלי תפקידים פנים- ארגוניים רבים ורבגוניים.
התמחות בניהול מערכות מידע:
מערכות מידע הן ליבה עסקית שהולכת ותופסת מקום מרכזי בחייהם של כל עסק וארגון. התמחות זו שמה דגש על הכרת היבטי מחשוב ניהוליים, טכנולוגיים ויישומיים ועל קישורם לעולם המסחר והאינטרנט. התכנית משלבת ידע תיאורטי והתנסות מעשית בתחום ומוכרת על ידי ‘לשכת מנתחי מערכות המידע בישראל’. לפיכך, בוגרי ההתמחות רשאים להירשם בלשכת מערכות המידע וזוכים ביתרון בחיפוש עבודה ובהשתלבות בענף.
◄ משנה ב’ ואילך ניתנת לסטודנטים האפשרות לבחור במקבץ טכנולוגיות אינטרנטיות. מקבץ זה מכשיר את בוגריו לפיתוח מערכות מידע אינטרנטיות עכשוויות, לרבות פיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים וכריית מידע. במקבץ זה יקבלו הסטודנטים הכשרה טכנולוגית מעמיקה המאפשרת להם להשתלב בסיום התואר בתפקידי פיתוח, בדיקות וניהול תוכנה בענף ההיי-טק. אחת לשנה מוענק פרס לפרויקט הגמר המצטיין במסגרת ההתנסות המעשית בשיתוף המרכז לחקר האינטרנט.
◄ השתלבות בשוק העבודה - הבוגרים משתלבים במגוון תפקידים בתחום: ניתוח מערכות מידע, תכנון מערכות מידע והטמעתן בפעילות הארגונית, תכנות, הבטחת איכות תוכנה, תפעול מרכזי שירות לקוחות, ניהול תחומי הדיגיטל והרשתות החברתיות, מגוון תפקידים בזירת המסחר האלקטרוני, וכן תמיכה, הדרכה וקשר בין מערכות המידע בארגון.

מסלול ניהול כללי:
למי שאינם מעוניינים באחת ההתמחויות, מוצעת תכנית לימודים אישית המכשירה את בוגריה לניהול מתוך ראייה רחבה וכוללת. התכנית משלבת נושאי לימוד מכל ההתמחויות, כך שמלבד קורסי החובה במנהל עסקים הסטודנטים יכולים לבחור את הקורסים המעניינים אותם, במסגרת דרישות המחלקה.

תנאי קבלה:
◄ תעודת בגרות
◄ הקבלה מבוססת על רמת ההישגים של המועמדים בקריטריונים הבאים:
• ציון קבלה של 106 לפחות: חישוב של ממוצע הבגרות המשוקלל וציון של 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית.
• ציון של 615 לפחות בבחינה הפסיכומטרית
• ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) של 100 לפחות
**ועדת הקבלה המחלקתית תדון במועמדויות לקבלה לפי אחד הקריטריונים הנ’ל או לפי שילוב של כמה מהם.
◄ מתמטיקה: כדי להתקבל למחלקה נדרש ציון של 70 לפחות ב-4 יח’ל. מועמדים בעלי 4 יח’ל בציון 69 ומטה או בעלי 5 יח’ל בציון נכשל חייבים לעמוד בהצלחה במבחן מעבר במתמטיקה. מועמדים בעלי 3 יח’ל חייבים ללמוד במכינת קיץ במתמטיקה ולעמוד בהצלחה במבחן שייערך בסופה.
◄ אנגלית: מתקבלים ללימודים שאין ברשותם ציון בבחינה הפסיכומטרית חייבים להיבחן במבחן אמיר’ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי’ר באחד המועדים שמפרסם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.
◄ ועדת קבלה: במקרים חריגים תידון קבלתם של מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות המפורטות לעיל.
◄ לא עומדים בתנאי הקבלה? מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים להשתתף באחת מהמכינות ותכניות ההכנה:
- מכינה קדם אקדמית להנדסה ולמדעים- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית.
- תכנית הכנה ’בדרך לאקדמיה’- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה שעומדים בדרישות הקדם לתכנית, בסיומה יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי.
ייחודיות התכנית:
◄ שכר לימוד אוניברסיטאי
◄ הכרה מקצועית של גורמים מקצועיים – יתרון תעסוקתי לבוגרים - ההתמחות בניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני מזכה בתעודת הסמכה מהעמותה ישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש.
התמחות במערכות מידע מוכרת ע”י לשכת מנתחי מערכות המידע בישראל ובוגריה רשאים להירשם כחברים בלשכה.
◄ תחרויות ופרסים - בשנה ג’ מעניקה ההתמחות במערכות מידע פרס לפרויקטי הגמר המצטיינים. על פי רוב, לטקס זה ניתנת חסות של נציגי חברות טכנולוגיות כגון מיקרוסופט ישראל, ג’ון ברייס והמרכז לחקר האינטרנט. תחרות הפרסום בהתמחות בשיווק חושפת את הסטודנטים ליישום בפועל של מסע פרסום ומזכה את הזוכים בתעודות הוקרה ובפרסים.
◄ סדנאות ומשחק עסקים - סדנת דינמיקה של לקיחת סיכונים (בחירה) - סדנה ייחודית וחווייתית המאפשרת התנסות מעשית וחשיפה מונחית להשפעתם של ההיגיון והרגש בתהליך קבלת ההחלטות בחיים הפרטיים ובהחלטות עסקיות.
משחק עסקים - קורס חובה המועבר בסיכום התואר. הקורס מדמה באמצעות משחק ממוחשב את פעילות הפירמה בשוק האמיתי באמצעות תחרות בין חברות וירטואליות. הוא כולל הקמת חברה, ניהולה וקבלת החלטות “בזמן אמת”. בסיום הקורס נערך יריד ססגוני בהשתתפות שופטים חיצוניים. המשך לימודים ברופין לימודי מוסמך ברופין - בוגרים מצטיינים יכולים להמשיך ללימודי מוסמך MBA או MA בלוגיסטיקה ומערכות ימיות או MA בהגירה ושילוב חברתי במרכז האקדמי רופין. כל התכניות נהנות משכר לימוד אוניברסיטאי ומאפשרות לימודים במקביל לעבודה.
◄ לימודי המשך ולימודי תעודה - במהלך השנה האחרונה ללימודים או בסופה יכולים הסטודנטים להשתלב בכמה קורסים חיצוניים המועברים בקמפוס רופין בשיתוף בתי ספר מקצועיים בתחומם, בהתאם ללוח הזמנים והבחינות ובתנאים ייחודיים ובלעדיים לבוגרי רופין:
- ניהול תיקי השקעות - כהכנה לבחינות מטעם הרשות לניירות ערך.
- ייעוץ ושיווק פנסיוני - כהכנה לבחינות מטעם הרשות לניירות ערך ואגף שוק ההון במשרד האוצר.
- משלח בינלאומי - ייבוא, ייצוא וסחר בינלאומי.
- בדיקות תוכנה והבטחת איכות QA – פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ולאייפון וקידום אתרים.

הלימודים מוכרים לצורך:

לימודים ע"ח פיקדון לחיילים משוחררים

כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי רופין


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649