המכללה האקדמית תל חי

תואר שני M.A בטיפול באמנות

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן - קרית שמונה, 12208

אודות:
התכנית חושפת את הסטודנטים לתחום מרתק ומתפתח. מסלול הלימודים כולל בתוכו קורסים התנסותיים בטיפול באמנות נוסף לימודים תיאורטיים ועבודה בשטח. הסטודנטים מקבלים כלים ותמיכה לפיתוח כישורים קליניים המאפשרים להם לטפל באוכלוסיות רבות ומגוונות באמצעות אמנות. תכנית הלימודים משלבת גם את העקרונות הבסיסיים של מדעי ההתנהגות והפסיכותרפיה. התכנית שמה דגש רב על טיפוח אישיות טיפולית ועל ההתפתחות המקצועית הקלינית של הסטודנט, אשר מקבל הדרכה בקבוצות קטנות במכללה על ידי מטפלות באמנות בכירות בעלות ניסיון.

מטרת הלימודים:
התכנית מציעה דרך לטיפול רגשי בעזרת שפה של צבעים, חומרים, טקסטורות ותחושות. שפת האמנות מאפשרת למטופל מפגש אותנטי עם עצמו ועם סביבתו, ללא איום וללא שיפוטיות. הטיפול באמנות משתמש במדיה של האמנות, הדימויים, התהליך היצירתי והקשר הטיפולי בין המטפל למטופל, ככלים להתמודדות עם קונפליקטים רגשיים, עם פיתוח מיומנויות בין אישיות, עם חרדה, טראומה, אבדן ושכול, קשיים התפתחותיים, הגברת הקשר עם המציאות ושיפור תחושת המסוגלות וההערכה העצמית.

מסלול הלימודים:
◄ 3 שנים - שנתיים להסמכה לתואר שני ובשנה השלישית הכשרה מתקדמת.
עבודה מעשית מודרכת לאורך כל תכנית הלימודים.

קהל היעד:
◄ בוגרי תואר ראשון בכל תחום ובעלי רקע מתאים ומוטיבציה גבוהה לעבודה טיפולית.
◄ בעלי ממוצע 85 ומעלה בלימודי תואר ראשון בכל תחום (כולל מקצועות הפסיכולוגיה הנדרשים בציון 80 - ניתן להשלים קורסים אלה בפסיכולוגיה ובאמנות במכללה האקדמית תל חי ביחידה ללימודי חוץ).

* הענקת התואר מותנת באישור המועצה להשכלה גבוהה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני M.A בטיפול באמנות


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית תל חי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649