אוניברסיטת אריאל בשומרון - מחלקות מקודמות

החוג לספרות עברית

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     

תכנית הלימודים:
תכנית הלימודים בחוג לספרות עברית מקנה לסטודנטים ידע בספרות עם ישראל לדורותיו, תוך מתן דגש על ערכי זהות לאומיים, אישיים וחברתיים. הקורסים המגוונים כוללים ספרות עברית חדשה, סופרים עכשוויים וחדשים, ספרות ההשכלה העברית, סיפורת ישראלית בראשית המאה ה-21 כולל מבוא ליצירת עגנון, שירת ימי הביניים כולל שירי יהודה הלוי, השירה העברית בספרד המוסלמית, סיפורי עם וספרות עממית, סיפורי המדרש ועוד.

יתרונות הלימודים באריאל:
הסגל האקדמי בחוג כולל מומחים בעלי שם ביניהם:
◄ ראש החוג, פרופ’ אורציון ברתנא - חוקר ספרות, סופר ומשורר (בעבר יו"ר אגודת הסופרים העברים בארץ)
◄ ד"ר דרור אידר - עיתונאי ואיש תקשורת
◄ ד"ר שלהב קסט - עורכת של הוצאת עקד ופסיפס
◄ ד"ר הלנה רימון - מומחית לספרות רוסית ובקשריה לספרות העברית וכן בנושאי מגדר
◄ ד"ר עופרה מצוב כהן - סופרת ופעילה במשרד התרבות
◄ ועוד...

סדנאות כתיבה יוצרת:
כחלק מלימודי הספרות העברית, יעברו הסטודנטים סדנאות כתיבה יוצרת הכוללות כתיבת שירה וספרות. הסדנא מותאמת לפלטפורמות הקיימות כולל אינטרנט ודפוס. במהלך הסדנא, ילמדו הסטודנטים כיצד לזהות את מקורות היצירה וכיצד ליצור מהן את החומר הכתוב: זיכרון, זיכרונות, חושים, רגשות, חלומות, קולות פנימיים, התת מודע ועוד.

משך הלימודים:
3 שנים.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
◄ בוגרי החוג לספרות עברית יכולים ללמוד לתעודת הוראה במקביל ללימודים בחוג ולהשתלב בתחום הוראת הספרות במוסדות החינוך השונים בארץ. בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בהוצאות לאור, בכתיבה לעיתונות ואמצעי תקשורת, בעריכה לשונית ובכתיבה יוצרת, במחקר אקדמי, בכתיבה ובהיסטוריה של הספרות ועוד.
◄ ניתן לשלב לימודים בחוג זה עם מגוון מחלקות וחוגים במסגרת המסלול הדו-חוגי. מומלץ לשלב את הלימודים בחוג לספרות עברית עם החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה. ולהכיר יותר לעומק את הקשר בין הספרות העברית לעם ישראל ולחברה הישראלית.
ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בספרותהשאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות החוג לספרות עברית


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - מחלקות מקודמות


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649