מכללת כרכור לרפואה משלימה

קורס שילוב אומנויות בטיפול והנחיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - רחוב המושב 40, כרכור

מחפשים כלים ייחודיים לטיפול? רוצים להרחיב את ארגז הכלים שלכם? מעוניינים לעבור תהליך של טיפול והתפתחות בדרך יצירתית? קורס קלפים מטאפוריים טיפוליים במכללת כרכור זה מה שאתם מחפשים. נשמע מעניין? זאת ההזדמנות שחיכיתם לה. זה הזמן לעשות לעצמכם משהו טוב. מחכים לכם!אודות:
Creative arts therapies הוא ענף בפסיכותרפיה הנעזר בתהליכי יצירה והבעה אמנותיים, לכן הוא מכונה גם טיפול ביצירה והבעה. הטיפול הוא רב תחומי וכולל סוגים שונים של טיפול יצירתי ביניהם טיפול באמנות חזותית, בדרמה וביבליותרפיה. השימוש בתהליכי היצירה וההבעה מסייע למתקשים לגעת או לבטא מילולית את רגשותיהם. באמצעות השלכה של ביטויים חזותיים יצירתיים כמו צבע, טקסט, משחק או אביזר, מתאפשרת נגישות לעולם פנימי ונגיעה ברבדים לא מודעים ובמחשבות ורגשות. המיקוד הוא בתהליך היצירה ובדרכי ההבעה האמנותיים ופחות באיכויות האסתטיות של תוצרים. הביטוי היצירתי מעלה חוויות רגשיות מעשירות המסייעות לאינטראקציות ייחודיות. באמצעות תהליך זה נוצר חיבור בין חלקים קוגניטיביים ורגשיים של המונחה במטרה לחזק את כוחותיו כפלטפורמה ליצירת שינוי וצמיחה בחייו.

קהל היעד:
עבודה עם האומנויות השונות מסייעת לכל מי שעובד עם אנשים - מנחה, מדריך, מטפל ומאמן המעוניין לעבור עם האדם איתו הוא עובד, תהליך חוויתי עוצמתי של התבוננות משותפת על היצירה ועיבוד מילולי.

משך הלימודים:
קורס שילוב אומנויות בטיפול והנחיה כולל 30 מפגשים, פעם בשבוע. כולל התנסות יישומית חווייתית ויישומית.

תכנית הלימודים:
בקורס יחוו המשתתפים עבודה עם כלים השלכתיים מעולם הדרמה, המשחק, הסיפור, הציור והתנועה. יעשה שימוש בשפה אוניברסאלית, באמצעות עבודה עם סמלים, דימויים, מטאפורות, דמיון ויצירתיות. המשתתפים יעברו למידה תיאורטית
המשולבת עם התנסות חווייתית ויישומית.

תכני הלימוד בקורס שילוב אומנויות בטיפול והנחיה כוללים נושאים כגון: ציורים ואבחון כאמצעי לביטוי ועיבוד חוויות חיים, הרחבת טווח האפשרויות לשינוי במישור החברתי הבין אישי, הקוגניטיבי והרגשי, משמעות מחשבות ורגשות בציור – זיהוי, אבחון וטיפול, ביבליותרפיה – תהליכי כתיבה וקריאה למעקף הערוץ המילולי הישיר, נגישות לעולם הלא מודע, עקיפת חסמים ומנגנוני הגנה של האישיות, דרמה תרפיה – חקר פעיל של קשיים ואפשרויות לשינוי במישור הבין אישי, הקוגניטיבי והרגשי, תפקידי חיים והרחבת הרפרטואר בהם, פיתוח ספונטאניות, יצירתיות ודמיון, העצמת הדימוי העצמי והביטחון העצמי, שיפור כישורים חברתיים, מסכות וקלפים טיפוליים, תנועה ומוזיקה.

תעודה:
למסיימים בהצלחה את הקורס, תוענק תעודת ’הנחיה בשילוב אומנויות באמצעות כלים השלכתיים’ מטעם מכללת כרכור.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות קורס שילוב אומנויות בטיפול והנחיה במכללת כרכור.


כל מסלולי הלימוד של  מכללת כרכור לרפואה משלימה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649