המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - אקדמי

תואר B.A בתקשורת

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן - צמח, ד.נ עמק הירדן

במסגרת לימודי התואר מתקיים שת"פ עם בית הספר לטלוויזיה של רשת.
תואר B.A בתקשורת המשלב לימודי תעודה בניהול מדיה חברתית בפיקוח ובחסות משרד הכלכלה.

על בסיס לימודי התשתית בתקשורת יוכלו הסטודנטים לבחור
באחד משלושה מסלולי התמחות:

◄ פרסום
◄ עיתונאות
◄ טלוויזיה וקולנוע

תקופת התנסות מעשית:
בנוסף ללימודים העיוניים והמעשיים יחויבו הסטודנטים במהלך השנה השלישית ללימודים, להתנסות מעשית בעבודה בארגון תקשורת המתמחה במסלול בו בחרו.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר הראשון בתקשורת במכללה האקדמית כנרת.


אודות המסלול:
לימודי התואר בתקשורת במכללה האקדמית כנרת מורכבים משילוב של לימודים עיוניים ולימודים מעשיים באיכות גבוהה. שילוב זה מאפשר לבוגרים המעוניינים בכך המשך לימודים לתארים מתקדמים יותר באוניברסיטאות בעלות שם בארץ ובעולם כמו גם השתלבות בתעשיית התקשורת לגווניה השונים.

תכנית הלימודים:
תכנית הלימודים של המחלקה לתקשורת היא תכנית ייחודית המתמקדת בתקשורת ברוח חברתית ומדגישה טיפוח מודעות ערכית להיבטים אוניברסאליים של זכויות אדם, שוויון הזדמנויות וצדק חברתי ובזיקה שבין התקשורת לקידום עניינים אלה.

מבנה תכנית הלימודים:
תכנית הלימודים מורכבת מ-120 נקודות זכות הנלמדות במשך 6 סמסטרים, חובת השתתפות בכנסים וימי עיון שמקיימת המחלקה והתנסות מעשית בת 100 שעות לקראת תום הלימודים.
● בשנה א’ נלמדים קורסי מבוא וקורסים מתודולוגיים.
● בשנה ב’ בוחרים הסטודנטים להתמחות באחת מבין שלוש מגמות התמקדות: פרסום, עיתונאות או טלוויזיה וקולנוע.
● בשנה ג’ משתתפים הסטודנטים בסמינר מחקרי בתחום ההתמקדות שבחרו וכותבים עבודה סמינריונית בהתאם.

שלושת ההתמקדויות מציעות לסטודנטים עיון מעמיק בתיאוריה ובמחקר ומקנות להם כלים עיוניים לביקורת אינטלקטואלית בתחום הרלוונטי וכלים מעשיים לעבודה בתחום התמקדותם. הכלים המעשיים כוללים:
התמקדות בפרסום: רכישת ידע מקצועי והתנסות ראשונית במקצועות הפרסום, הדוברות ויחסי הציבור תוך דגש על יישומם של מקצועות אלה לקידום עניינים חברתיים במוסדות וארגונים תקשורתיים, ציבוריים ופרטיים כאחד.
התמקדות בעיתונאות: התנסות בתהליכי היצירה, ההפקה וההפצה של תכנים חדשותיים ואקטואליים בהתבסס על כללים אתיים וכלים לביקורת מקצועית, תוך דגש על שימוש בעיתונות לקידום עניינים חברתיים בכל ערוצי התקשורת, ציבוריים כפרטיים.
התמקדות בטלוויזיה ובקולנוע: התנסות בתהליכי היצירה וההפקה של טלוויזיה וקולנוע בשידור וברשת בהתבסס על כללים אתיים וכלים לביקורת מקצועית תוך דגש על עיצוב תכנים לקידום עניינים חברתיים עבור מוסדות וארגוני תקשורת ציבוריים ופרטיים. אולפן 'רדיו כנרת' הקיים במכללה מאפשר שילובם של סטודנטים לתקשורת בתוכניות השידור השונות.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
הסטודנטים אשר יבחרו להתמקד בפרסום יוכלו לעסוק בשיווק או יחסי ציבור: התואר יכשיר אותם לעבודה במשרדי פרסום ודוברות וכן במחלקות לפרסום ושיווק במגוון החברות הקיימות בשוק. בעלי התואר יוכלו לעבוד כתקציבאים, יועצי פרסום, קופירייטרים ואנשי יחסי ציבור במגוון רחב של בתי עסק בתחום הפרטי והממשלתי.

הסטודנטים אשר יבחרו להתמקד בעיתונאות יוכלו להיחשף לעולם של הזדמנויות במגוון רחב של תחומים. בעיתונות המודפסת: עיתונים יומיים, מקומונים ומגזינים, ובעיתונות האלקטרונית: רדיו, טלוויזיה ואינטרנט.

ברמה העיתונאית ניתן לבחור לעבוד בעיתונות המקומית, האזורית או הארצית. בעלי תחומי עניין מיוחדים יוכלו לכתוב או לשדר בנושאי נישה.
הסטודנטים אשר יבחרו להתמקד בקולנוע יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בעולם הקולנוע והטלוויזיה, לרבות: בימוי, הפקה, תסריטאות, עריכה קולנועית ועוד.

כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649